Stronę ogląda 1 gości »» Dzisiaj 13 gości »» Ogółem 31002 gości.
STRONA GŁÓWNA   |  OFERTA   |  FIRMA PAWLLO   |  GALERIA ZDJĘĆ   |  KONTAKT   |  MAPA DOJAZDU  
Poleć stronę znajmomemu      

Instrukcja obsługi rolet Rzeszów, Mielec, Dębica - Pawllo


Instrukcja obsługi rolety

Napęd na taśmę/linijkę:

Podnoszenie rolety. Chwyć ręką za taśmę/linkę i pociągnij ją w dół.  W tym czasie zluzowana część taśmy/linki zostanie zwinięta do zwijacza, a pancerz rolety uniesie się na pewną wysokość. Czynność tę powtórzyć kilkakrotnie do momentu zatrzymania pancerza przez ograniczniki zamontowane w listwie dolnej i całkowitego otworzenia rolety. Ostatni ruch taśmy należy wykonać powoli, tak aby ograniczniki nie uderzyły zbyt mocno w skrzynkę rolety

Opuszczanie rolety. Chwycić ręką za taśmę/linkę tuż nad zwijaczem i pociągnąć ją do siebie pod kontem 20 stopni aby zwolnić blokadę zwijacza. Następnie trzymając taśmę/linkę należy ją delikatnie przesunąć w kierunku okna, tak aby opadający pancerz rolety spowodował wciągnięcie taśmy do środka. Czynność tę należy powtórzyć kilkakrotnie do momentu całkowitego zamknięcia rolety. Przy opuszczaniu rolety należy uważać, aby listwa dolna pancerza nie uderzyła zbyt mocno o podłoże. Podczas podnoszenia i opuszczania rolety można ja zatrzymać w dowolnym miejscu pozostawiając pomieszczenie częściowo zacienione.

W czasie podnoszenia i opuszczania rolety należy zwrócić uwagę aby ruch taśmy był prostopadły do wyjścia taśmy z przelotki. Odchylenia taśmy mogą powodować jej zaginanie i zacinanie się.
Napęd na sprężynę:
Podnoszenie rolety. Chwycić za uchwyt w dolnej listwie i podtrzymać pancerz. Przy pomocy klucza zwolnić blokadę zamka. Powoli puścić pancerz. Nastąpi samoczynne zwinięcie pancerze i otwarcie rolety.

Zamykanie rolety. Chwycić oburącz za uchwyt w listwie dolnej i równomiernie pociągnąć pancerz w dół. Podtrzymać pancerz w dolnym położeniu i przekręcić klucz powodując zablokowanie zamka rolety.

Napęd na silnik:


Wcisnąć klawisz przełącznika z odpowiednim oznaczeniem kierunku ruchu rolety (góra/dół). W tym momencie roleta rozpocznie podnoszenie lub opuszczanie. W celu przerwania pracy silnika puścić klawisz przełącznika lub wcisnąć krótko klawisz kierunku przeciwnego (w przełącznikach z podtrzymaniem). Po całkowitym otwarciu lub zamknięciu rolety silnik zastanie automatycznie zatrzymany przez wyłącznik krańcowy. W przypadku zauważenia, że pancerz rolety zatrzymał się, a silnik wciąż pracuje, należy natychmiast wyłączyć silnik puszczając klawisz przełącznika (wciskając krótko klawisz kierunku przeciwnego w przełącznikach z podtrzymaniem).

Silnik rurowy posiada wyłącznik termiczny, który powoduje przerwanie pracy silnika po osiągnięciu określonej temperatury. Czas ciągłej pracy silnika wynosi ok. 4 minuty. Po tym czasie silnik może się wyłączyć do czasu wystygnięcia tj. na ok. 30 minut. Sposób ustawienia wyłączników krańcowych w silniku opisany jest w „Instrukcji podłączenia i regulacji silnika rurowego”.

UWAGA!!! W okresie zimowym może nastąpić oblodzenie i przymarznięcie pancerza do podłoża. Próba otworzenia w takiej sytuacji rolety może doprowadzić do rozerwania pancerza (zwłaszcza przy napędzie elektrycznym). W przypadku stwierdzenia oblodzenia rolety należy delikatnie skruszyć lód lub  poczekać na jego stopnienie.ROLETY ZEWNĘTRZNE   |  BRAMY GARAŻOWE   |  ROLETKI MATERIAŁOWE   |  MOSKITIERY   |  ŻALUZJE   |  OBSŁUGA ROLETY   |  KONSERWACJA ROLET   |  NAPĘDY I STEROWANIA  
Pawllo Paweł Stręk
ul. Macha 24a, 39-100 Ropczyce
tel. 606 888 942
e-mail: pawllops@interia.pl

Rolety, bramy garażowe, roletki materiałowe, żaluzje, moskitiery! Ropczyce, Rzeszów, Dębica, Mielec!

Wszelkie prawa zastrzeżone roletypodkarpacie.pl © 2012 Projekt i realizacja: MStudio Ropczyce